LGD – “Gniazdo” – Nasi beneficjenci w Urzędzie Marszałkowskim

Z radością informujemy, że w dniu 17 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego podpisano kolejną umowę w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętych inicjatywą LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pomoc w wysokości 50 000,00 zł otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Lniśnie, znajdujące się na terenie obszaru Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „GNIAZDO”. Podpisaną umowę, życząc powodzenia w realizacji projektu, wręczył Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

W dniu 17 czerwca br. Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego podpisał kolejną umowę w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Tym razem wsparcie w wysokości 31 820,00 zł otrzymała Gmina Łyszkowice, z obszaru działania Stowarzyszenia LGD – „Gniazdo”, na organizację rekonstrukcji historycznej zrzutu Cichociemnych w Czatolinie.

Wydarzenie, które zaplanował w ramach operacji Wnioskodawca, ma na celu kultywowanie i pamięć o wydarzeniach operacji lotniczej „Ruction” stanowiącej akcję przerzutową cichociemnych do okupowanej Polski, mającej miejsce podczas II wojny światowej (w nocy z 7 na 8 listopada 1941 roku) w miejscowości Czatolin na terenie gminny Łyszkowice.

Przedsięwzięcie, dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych, zaplanowano na II półrocze 2020 roku.

sprawdź również

XIII Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

19 listopada 2023 odbył się XIII regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej – Godzianów 2023 Jak co …