LGD – „Gniazdo” – Nasi beneficjenci w Urzędzie Marszałkowskim

Z radością informujemy, że w dniu 17 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego podpisano kolejną umowę w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętych inicjatywą LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pomoc w wysokości 50 000,00 zł otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Lniśnie, znajdujące się na terenie obszaru Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „GNIAZDO”. Podpisaną umowę, życząc powodzenia w realizacji projektu, wręczył Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

W dniu 17 czerwca br. Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego podpisał kolejną umowę w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Tym razem wsparcie w wysokości 31 820,00 zł otrzymała Gmina Łyszkowice, z obszaru działania Stowarzyszenia LGD – „Gniazdo”, na organizację rekonstrukcji historycznej zrzutu Cichociemnych w Czatolinie.

Wydarzenie, które zaplanował w ramach operacji Wnioskodawca, ma na celu kultywowanie i pamięć o wydarzeniach operacji lotniczej „Ruction” stanowiącej akcję przerzutową cichociemnych do okupowanej Polski, mającej miejsce podczas II wojny światowej (w nocy z 7 na 8 listopada 1941 roku) w miejscowości Czatolin na terenie gminny Łyszkowice.

Przedsięwzięcie, dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych, zaplanowano na II półrocze 2020 roku.

sprawdź również

Uroczysta Sesja w Gminie Słupia

25 marca przedstawiciele Lgd Gniazdo, Prezes zarządu Pan Marek Skiba i Kierownik biura Pan Marek …