Relacja z Festynu sportowego w Makowie

13 czerwca na kompleksie boisk Orlik w Makowie odbył się Festyn Sportu i Rodziny pod hasłem „Jestem FIT! Chcę żyć zdrowo, na sportowo”. Organizatorem Imprezy był Urząd Gminy Maków, Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie, UKS Maków. Akcja zachęcała młodzież z gminy Maków oraz ich rodziny do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Promowała również zdrowe odżywianie.

Rozegrano turniej piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt oraz m.in. konkurencje sportowe: spacer farmera, narty zbiorowe, rzut kaloszem na odległość, biathlon.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka, który od 16 lat trenuje akrobatykę.

Na Festynie nie mogło zabraknąć Lokalnej Grupy Działania-„Gniazdo”, która chętnie włącza się w inicjatywy prospołeczne na rzecz mieszkańców z terenów wiejskich. Stowarzyszenie wystawiło namiot promocyjno-informacyjny oraz zorganizowało konkurs wiedzy o Lokalnej strategii rozwoju, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody książkowe o zdrowej żywności.

Przygotowany został również pokaz filmów o zdrowym odżywianiu „Śmietnik w mojej głowie”. Krótkie filmiki opowiadały o szkodliwości cukrów i tłuszczy, efekcie jo-jo, zgubnym wpływie reklam na nasze wybory produktów w sklepach. Filmiki cieszyły się zainteresowaniem, gdyż aktorzy byli właśnie w wieku gimnazjalnym, co przemawiało do uczniów.

sprawdź również

Fotorelacja z Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LGD – „Gniazdo”

Dodaj komentarz