Relacja z Imprezy podsumowującej działalność Stowarzyszenia LGD-Gniazdo w okresie programowania 2007-2013.

14 czerwca na terenie Gimnazjum im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej gmina Skierniewice odbyła się „Impreza podsumowująca działalność Stowarzyszenia LGD-„Gniazdo” w okresie programowania 2007-2013”. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla gości odwiedzających imprezę jak i dla przedstawicieli gmin członkowskich.

Najmłodsi mogli wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, którą udostępniła OSP Głuchów. Atrakcja ta cieszyła się dużą popularnością, o czym świadczyła kolejka zainteresowanych. Poza tym czekała wystawa szynszyli, drobi ozdobnego i użytkowego oraz królików. W osobnych zagrodach były także owce z jagniętami, które można było pogłaskać. Miłośnicy koni i kucy mieli okazję podziwiać te zwierzęta z bliska. Na chętnych czekała darmowa przejażdżka bryczką.

Przez cały czas trwania Imprezy można było zgłaszać kupony konkursowe w konkursie wiedzy o Lokalnej strategii rozwoju LGD-„Gniazdo”. Do wygrania były piękne albumy. Ponadto gminy członkowskie Głuchów, Godzianów, Lipce Reymontowskie, Maków, Skierniewice, Słupia przygotowały stoiska wystawiennicze na których zaprezentowały dorobek kulturowy swojej gminy, a także projekty na finansowanie, których pozyskały środki za pośrednictwem LGD-„Gniazdo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

  • Gminę Głuchów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Wysokienice.
  • Gminę Godzianów Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Nad Stawem.
  • Gminę Lipce Reymontowskie Ochotnicza Straż Pożarna Wola Drzewiecka.
  • Gminę Maków Koło Gospodyń Wiejskich Krężce.
  • Gminę Skierniewice Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Żelaznej.
  • Gminę Słupia Urząd Gminy Słupia.

Specjalnie dla organizacji przeprowadzono 3 konkursy .

  • Konkurs na „Wystrój stoiska”.
  • Konkurs na „Tradycyjną potrawę”, w którym Jury popróbowało przepysznych pierogów z truskawkami, sernika słupieckiego, kaszy gryczanej ze skwarkami, pyz z mięsem, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym.
  • Konkurs na „Piosenkę ludową” .

Do wygrania były cenny i przydatny sprzęt gospodarstwa domowego, więc konkurencja była wysoka.

Przybyli goście podziwiali serwety, zdjęcia pamiątkowe, bukiety kwiatów z bibuły i inne wyroby rękodzielnicze zaprezentowane przez przedstawicieli swoich gmin. Można było posmakować domowego ciasta, chleba ze smalcem i ogórkiem oraz innych smakołyków. Piękny występ dał także zespół dziecięcy „Wysokieńskie panienecki”. Impreza przebiegła w radosnej i rodzinnej atmosferze.

sprawdź również

Uroczysta Sesja w Gminie Słupia

25 marca przedstawiciele Lgd Gniazdo, Prezes zarządu Pan Marek Skiba i Kierownik biura Pan Marek …

Dodaj komentarz